Iszkaszentgyörgy Község Önkormányzata

 

Tisztelettel köszöntöm Önt Iszkaszentgyörgyön, a Bakony kapujában, ott, ahol a hegyek és a vizek összeértek! Ez a hely már évszázadok óta rabul ejti az utazókat és a főurakat: az Amadékat, a Bajzáthokat, a Pappenheimeket. A főurak a természet szépségéhez emberkéz alkotta szépséget álmodtak, egy kastélyt, amely ma Fejér megye 16 legfontosabb műemlékegyütteseinek egyike, parkja pedig Magyarország egyetlen formal-gardenje. Bár a környezetrombolás és szennyezés a mi falunkat sem kerülte el, a falu bája sok személyt még ma is megigéz, akik aztán csapot-papot otthagynak, csakhogy iszkaszentgyörgyiek lehessenek. Falunk másik vonzereje Székesfehérvár közelsége. Csupán 5 km-re van tőlünk a város, a maga munkahelyi, kulturális, egészségügyi infrastruktúrájával. És mert három a magyar igazság, amiről még szólnom kell: az itt élő emberek. A falu élete a bizonyíték rá, hogy az iszkaszentgyörgyiek nyitott, közösségi életet élő emberek. Évszázadok óta itt élő családok leszármazottai és pár éve beköltözöttek dolgoznak közösen a Testületben, az egyesületekben, az egyházakban. Ha felkeltettem az Ön érdeklődését településünk iránt, kérem, jöjjön el hozzánk személyesen egy kirándulásra! Hiszen még nem is szóltam a Kőasztalról, a Duzzogóról, Somosmálról, az iszkai szőlőhegyről, az Urak szőlejének pincéiről, a műemlék épületeinkről (grófi kripta, református és római-katolikus templom), Pelikán elvtárs itt forgatott kacsás erkély-jelenetéről... Ha pedig úgy gondolja, végleg letelepedik nálunk, akkor gratulálok, mert jól döntött: a táj, a székesfehérvári munkahelyek közelsége és az itt élő emberek barátsága mellett, fő erőssége településünknek a fejlett infrastruktúra. Nálunk a csatornázás nem álom, valóság, ami pedig a közvilágítást illeti, még a kisiszkai külterületen is lámpák világítanak. Miközben pedig az országban a kistelepülések polgármesterei az iskolák, óvodák bezárása felett siránkoznak, mi tesszük a Képviselő-testülettel a dolgunkat, hogy gyermekeink a felújított, háromcsoportos óvodánkban nevelődjenek és gyermek-központú, HEFOP-os pályázati pénzből modernizált 8. osztályos általános iskolánkban tanuljanak. Az új orvosi rendelő pedig amit a 2007. évi Szent György Napokon adtunk át- több, mint 40 millió Ft-jába került a falunak, csakhogy 21. századi infrastruktúrával történhessen a gyógyítás Iszkaszentgyörgyön. Gáll Attila, polgármester

http://iszkaszentgyorgy.hu/

 

 

Kiegészítő információ